Search
Close this search box.
نمونه گیری در منزل

آزمایش در منزل با پوشش تمام بیمه ها

آزمایش در منزل یکی از بهترین روش‌ها برای افرادی است که نمی‌توانند به دلایل مختلف به آزمایشگاه‌ها مراجعه نمایند. این افراد می‌توانند درخواست آزمایش را از طریق تماس تلفنی با آزمایشگاه سیمرغ ثبت کنند تا تکنسین‌ها در موعد مقرر به منزل آنها مراجعه کرده و آزمایش را تهیه کنند. امکان انجام آزمایش‌های متعددی همچون آزمایش خون مدفوع ادرار و… در منزل وجود دارد. حتی گفته می‌شود که برخی از بیمه‌های تکمیلی با برخی از آزمایشگاه‌هایی که امکان انجام آزمایش در منزل را دارند قرارداد دارند.  در این مقاله تمامی آزمایش های قابل انجام در منزل توسط آزمایشگاه سیمرغ را برای شما ذکر کردیم.

آزمایش در منزل چگونه انجام میشود؟

این امکان برای افراد میانسال یا مسن که نمی‌توانند از خانه خود خارج شوند وجود دارد که بتوانند چکاپ‌ها و آزمایش‌های خود را در منزل انجام دهند.  برخی مواقع پزشکان برای تشخیص یا تعیین نوع بیماری فرد برای او آزمایش‌های مختلفی همچون آزمایش ادرار، آزمایش خون و… را تجویز می‌کنند. در این صورت اگر بیمار نتواند به آزمایشگاه مراجعه کند، می‌توانند از خدمات آزمایش در منزل کمک بگیرند. این روش بررسی این کمک را به افراد می‌کند که چکاپ و ارزیابی بیماری‌هایشان به تعویق نیافتد و در اسرع وقت آزمایش‌های خود را انجام دهند. آزمایشگاه‌های بسیار زیادی در سر تا سر کشور و اغلب شهرها وجود دارند که شما می‌توانید از آن ها برای انجام آزمایش در منزل کمک بگیرید. در صورتی که برای آزمایش در منزل وقت گرفته باشید، تکنسین‌ها در روز مقرر در منزل شما حاضر شده و نمونه‌ گیری از شما را انجام خواهند داد.

آزمایش در منزل

نمونه گیری در منزل چه مزایایی دارد؟

نسبت به نمونه گیری و آزمایش دادن در آزمایشگاه‌ها، انجام نمونه گیری در منزل دارای مزایای بسیار زیادی برای افراد خواهد بود. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برای نمونه گیری در منزل لازم است زمان بسیار کمتری صرف کنید‌.
  • سرعت پاسخ دهی آزمایش در این روش بسیار بالاتر از سایر روش‌ها است.
  • هزینه کمتری برای انجام این آزمایش پرداخت خواهید کرد.
  • ثبت آزمایش در منزل بسیار آسان‌ است.

هزینه آزمایش در منزل چقدر است؟

به طور کلی هزینه آزمایش در منزل را نمی‌توان به طور دقیق بیان کرد اما به طور کلی بسته به این که از چه ابزارهایی برای آزمایش استفاده می‌شود یا این که متخصصین از چه روش‌هایی برای نمونه برداری استفاده کنند، این هزینه قابل تغییر خواهد بود. همچنین بسته به این که چه آزمایشی قرار است انجام دهید، این هزینه متفاوت خواهد بود. به طور معمول هزینه تمامی آزمایش‌هایی که در خانه صورت می‌گیرند، طبق تعرفه بوده و تفاوتی با آزمایشگاه‌های سر تا سر شهر ندارد. تنها هزینه‌‌ اضافه‌ ای که لازم است افراد پرداخت کنند، مربوط به وقت تکنسین‌ها و ایاب ذهاب آنها خواهد بود. از آن جایی که امکان ثبت نوبت آزمایش در منزل به صورت اینترنتی وجود دارد، شما می‌توانید پس از ثبت آزمایش خود هزینه سفارش آزمایش خود را مشاهده نمایید.

همچنین لازم است بدانید که هزینه آزمایش در منزل با آزمایش در آزمایشگاه تفاوت چندانی نداشته و هزینه آزمایش‌ها طبق تعرفه محاسبه خواهد شد. تنها هزینه اضافی که لازم است بپردازید هزینه ایاب و ذهاب تکنسین‌ها است.

چه آزمایش هایی در منزل قابل انجام است؟

به طور معمول آزمایشگاه‌هایی که امکان نمونه‌ گیری در منزل را داشته باشند، آزمایش‌های تشخیصی و تخصصی زیر را در منزل انجام خواهند داد:

نمونه گیری در منزل

بهترین آزمایشگاه برای نمونه گیری در منزل 

به طور کلی بهترین آزمایشگاه نمونه‌ گیری در منزل دارای ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی است. برای مثال برای یافتن بهترین آزمایشگاه لازم است توجه داشته باشید که تکنسین‌های آن آزمایشگاه دارای تجربه و تخصص کافی در نمونه‌گیری باشند. همچنین ابزار و تجهیزات آزمایشگاه در تعیین دقیق نتیجه آزمایش بسیار موثر خواهد بود.

آزمایشگاهی را برای نمونه‌ گیری در منزل انتخاب کنید‌ که دارای ابزار و تجهیزات دقیق و پیشرفته‌ای باشند.  آزمایشگاه تشخیصی پزشکی سیمرغ در میدان انقلاب به عنوان بهترین آزمایشگاه در تهران شناخته شده است که در زمینه انواع تست ها، سابقه ای چندین ساله دارد و با ادارات و سازمان ها برای آزمایش نیرو های استخدامی نیز همکاری دارد.

چگونه نمونه گیری در منزل درخواست دهیم؟ 

برای درخواست نمونه گیری یا آزمایش دادن در منزل لازم است در ابتدا به صفحه آزمایشگاه مورد نظر خود مراجعه کنید و در قسمت در خواست نمونه گیری، آزمایش‌های مورد نظر خود را ثبت کنید. با ثبت آزمایش مد نظر خود متخصصان و تکنسین‌ها در اسرع وقت و در مناسب ‌ترین زمان در منزل شما حضور خواهند یافت و آزمایش را برای شما انجام خواهند داد.

در سایت آزمایشگاه سیمرغ هر کاربر پس از ورود می‌تواند پنل اختصاصی خود را دریافت کرده تا از آن پس برای ثبت آزمایش و دریافت نتایج آخود با مشکلی مواجه نشود. بنابراین در پنل اختصاصی هم امکان ثبت آزمایش و هم دریافت نتیجه آزمایش به صورت آنلاین با کد QR نیز وجود دارد. همان طور که پیش از این نیز اشاره کردیم، روند در خواست نمونه گیری در منزل بسیار ساده و راحت است.

آیا آزمایشات در منزل تحت پوشش بیمه هستند؟

خوشبختانه این امکان برای مراجعان وجود دارد که بتوانند هزینه آزمایش در منزل را از بیمه تکمیلی دریافت کنند به طور کلی گفته می‌شود اگر آزمایش شما توسط پزشکان مورد اطمینان و معتمد بیمه تجویز شده باشد، امکان دریافت هزینه آن از بیمه تکمیلی وجود خواهد داشت. تنها لازم است توجه داشته باشید که آزمایشگاهی را انتخاب کنید که طرف قرار داد با بیمه تکمیلی شما باشد. البته که به طور کلی هزینه نمونه گیری در منزل با آزمایش در آزمایشگاه تفاوت چندانی نخواهد داشت، اما امکان دریافت این هزینه از بیمه تکمیلی خبر بسیار خوبی است.

نتیجه گیری

امروزه امکان انجام نمونه گیری در منزل برای افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند از منزل خود خارج شوند وجود دارد. این روش هزینه چندانی در بر داشته و مزایای بسیار زیادی نیز دارد.

مطالب مرتبط
فهرست محتوا
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *