هورمون شناسی

هورمون-شناسی

هورمون شناسی

ساختار مولکولی هورمون ها، پروتئین است، هورمون ها از غدد مهمی در بدن ترشح شده و براعضای مختلف بدن اثرات مهمی دارند. اما در بخش هورمون شناسی آزمایشگاه چه آزمایشات و روش های تشخیصی انجام می شود؟

هورمون-شناسی

برای مثال از یکی از مهم ترین هورمون های بدن از غده تیروئید ترشح می شود که بر سوخت  وساز بدن اثر دارد.با وجود یک بیماری، مقدار هورمون در خون کاهش  و یا افزایش می یابد، بنابراین با آگاهی از مقدارمیزان یک هورمون در خون،می توان با انجام آزمایش بیماری تشخیص داده شود.

بخش هورمون شناسی آزمایشگاه

در آزمایشگاه ها در بخش تشخیص طبی، بخش هورمون شناسی وجود دارد که نمونه خون از بیمار گرفته می شود و با استفاده از ابزارها و تجهزیات با دقت و کیفیت بالا مقدار هورمون بیمار تشخیص داده می شود.

در این بخش تشخیصات هورمونی از جمله : آزمایشات تیروئید، آزمایشات هورمونی جنسی مردانه و زنانه، انسولین، پرولاکتین، هورمون رشد و..انجام می شود.

آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ، با استفاده از توان علمی و تجربه ی بلند مدت اساتید صاحب نظر روماتولوژی با مجموعه کاملی از تست های تشخیصی برای انواع آزمایشات را فراهم کرده است ،همچنین امکان تشخیص دقیق و به موقع برای این آزمایشگاه خوب در تهران وجود دارد و آماده ی همکاری با متخصصین در این زمینه می باشد. راه های ارتباطی با آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱ می باشد، همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

بدون نظر

درج دیدگاه شما

20 − 19 =