سقط مکرر

سقط مکرر

سقط مکرر

دلایل سقط های مکرر و خود به خودی 

سقط های مکرر دلایل متعددی دارد شامل مواردی چون آناتومیکی، هورمونی، ناهنجاری های جفتی، ژنتیکی، عفونت ها و سطح پایین پروژسترون می باشد.

از دیگر عوامل مهم سقط مکرر جنین، فاکتور های ایمونولوژیک شامل پاسخ های خود ایمنی و آلو ایمنی است.

آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ،  با انجام آزمایشان مربوطه و بررسی سطح پاسخ ایمنی مادر نسبت به آنتی ژن های پدری و مشاوره بالینی با همکاران پزشک در این حوزه، امکان ارائه راه کار های درمانی موفق تر را برای بیماران عزیز فراهم نموده است. راه های ارتباطی با آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱ می باشد، همچنین می توانید ما را در  کانال تلگرام  و اینستاگرام  دنبال کنید.

پاسخ های خود ایمنی مانند آنتی بادی های آنتی فسفولیپید، آنتی نوکلار، آنتی بادی ANA، آنتی تایروئید و پاسخ های آلوایمنی مانند آنتی بادی های ضد آنتی ژن های پدری .

از آن جایی که جنین یک عضو پیوندی سمی آلوژنیک تلقی می شود، یعنی نیمی از آنتی ژن های مادری و خودی و نیمی دیگر آن آنتی ژن های پدری است، برای سیستم ایمنی بدن مادر، بیگانه تلقی می شود.

 

 

سقط مکرر

 

شناسایی ایمونولوژیک آنتی ژن های پدری و پاسخ مناسب به سیستم ایمنی بدن مادر به آن ها، جهت زنده ماندن جنین ضروری است.

تعامل بین سیستم ایمنی مادر و بافت جنین سرنوشت و موفقیت یک حاملگی را تعیین می کند. در حاملگی طبیعی، مکانیزم های تنظیم کننده ی پاسخ ایمنی فعال هستند و این پاسخ ها را به طریقی که برای جنین آسیب زا نباشند و سلامت جنین را تامین کنند، تنظیم نمایند. یکی از این فاکتور های تنظیم کننده، فاکتور مهار کننده ی واکنش  مختلط لنفوسیتی است.

MLR، BF که موجب محافظت از جنین در مقابل سلول های کشنده ی سیستم ایمنی می شود. آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ،  با انجام آزمایشان مربوطه و بررسی سطح پاسخ ایمنی مادر نسبت به آنتی ژن های پدری و مشاوره بالینی با همکاران پزشک در این حوزه، امکان ارائه راه کار های درمانی موفق تر را برای بیماران عزیز فراهم نموده است.

برخی از خدمات آزمایشگاه سیمرغ :

سنجش سطح داروها 

تست آلرژی

آزمایش سرطان های خون و لنف

آزمایش هایپیوند 

روماتولوژی

بیماری های نقص ایمنی 

بیماری های غدد و متابولیک 

و …..

راه های ارتباطی با آزمایشگاه سیمرغ

کانال تلگرام 

اینستاگرام 

شماره تماس های آزمایشگاه

 شماره تماس ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱
 شاره فکس ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ

بدون نظر

درج دیدگاه شما

14 − شش =