خون در مدفوع کودک خطرناک است ؟

خون در مدفوع کودک خطرناک است ؟

خون در مدفوع کودک خطرناک است ؟

واقعیت این است که تعداد بسیار زیادی از والدین هنگام مراجعه به پزشک و آزمایشگاه با این ترس مراجعه می کنند که در مدفوع کودک خود، خون مشاهده کردند و به واسطه این امر نیاز به انجام آزمایشات متعددی می باشند که در نهایت با تشخیص آلرژی های غذایی، غذاهای خیلی زیادی را از رژیم غذایی مادر و در صورتی که کودک به سن غذا خوردن رسیده باشد، از برنامه غذایی کودک حذف کرده اند. به راستی نقش آلرژی در بیماری ها تا چه میزان است؟ و چه راه کار هایی برای رهایی از آلرژی غذایی وجود دارد ؟ آیا با کمک تست آلرژی می توان از وجود قطعی آلرژی آگاه شد ؟
در پاسخ باید گفت این امر می تواند به علل مختلفی رخ دهد ، اما به طور کلی بررسی تمام علل مشاهده خون در مدفوع الزامی است . در این شرایط سوالاتی از این قبیل پرسیده می شود:
آیا کودک بد حال است ؟
آیا کودک می تواند غذا بخورد و یا اینکه شیر خوار است ؟
آیا دفع خون همراه با دفع اسهالی است ؟
آیا کودک علائمی از تب دارد ؟
وضعیت کودک از نظر قدرت عضلانی تا چه میزان است ؟ و سوالاتی از این قبیل .
در نتیجه می توان گفت علل بسیار زیادی می تواند سبب مشاهده شده خون در مدفوع کودک شود، از جمله علل عفونی و اسهال باکتریایی می تواند سبب بروز خون در مدفوع باشد ، در این موارد کودک شیر خوار اغلب تب دارد و بد حال است . علل هایی همچون اختلالات خونریزی دهنده می تواند سبب بروز علائم شود . اما کودکانی که اختلالات خونریزی دهنده دارند، همانطور که ممکن است این خونریزی، در دستگاه گوارش آن ها بروز کند ممکن است در نواحی دیگر همچون زیر پوست هم نمایان شود .

آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ، با استفاده از توان علمی و تجربه ی بلند مدت اساتید صاحب نظر روماتولوژی با مجموعه کاملی از تست های تشخیصی برای انواع آزمایشات را فراهم کرده است ،همچنین امکان تشخیص دقیق و به موقع برای این آزمایشگاه خوب در تهران وجود دارد و آماده ی همکاری با متخصصین در این زمینه می باشد. راه های ارتباطی با آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ 021-66426891 می باشد، همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

اغلب کودکانی که آلرژی غذایی دارند در مقایسه با سایر کودکان از نظر حال عمومی در یک رده هستند، این نوع آلرژی تنها سبب بروز اختلالات در دستگاه گوارش می گردد. با توجه به میزان خونی که دفع می شود و سایر علائم کودک، نوع آلرژی را از جهت پیشرفت مورد بررسی قرار می گیرد .

خون در مدفوع کودک خطرناک است ؟

خون در مدفوع کودک خطرناک است ؟

مراجعه به متخصص آلرژی

در مواردی که والدین تنها چند رگه خون در مدفوع مشاهده کردند ، وزن گیری کودک نرمال بود و دفع مدفوع بدون وجود خلط و موکوس بود ، در این موارد تنها کافی است که بعد از تست آلرژی به یک متخصص آلرژی مراجعه کنید .

نکته مورد توجه

لازم به ذکر است که درصورت مشاهده هر کدام از علائم ذکر شده ممکن است آزمایشات و همچنین تست های آلرژی بسیاری برای کودک تجویز گردد ، این آزمایشات در تشخیص نوع آلرژی و علل وجود اختلالات بسیار کمک کننده هستند . آزمایشگاه سیمرغ تمام آزمایشات و همچنین تست های آلرژی را توسط افراد متخصص در این زمینه با دقت بسیار بالایی انجام می دهند.

خلاصه مطلب

در اخر می توان گفت آلرژی های غذایی و به خصوص Allergic Proctocolitis که به وجود خون در مدفوع شیر خوار اشاره دارد از مشکلات بسیار شایع است ، پس جای نگرانی وجود ندارد تنها در صد بسیار کمی از این کودکان هستند که دچار علائم شدیدتر می شوند. شما می تواندی برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام تست آلرژی به آزمایشگاه سیمرغ به آدرس – تهران – میدان انقلاب اسلامی – خیابان کارگر شمالی – خیابان نصرت غربی ( بین کارگر و جمالزاده ) – پلاک ۳۷ مراجعه کنید .

لازم به ذکر است که در این آزمایشگاه مشاوره مشکلات آلرژی و ایمونولوژی توسط متخصصین مربوطه بصورت رایگان انجام میشود

بدون نظر

درج دیدگاه شما

17 − 6 =