ایمونولوژی چیست؟

ایمونولوژی-در-آزمایشگاه

ایمونولوژی چیست؟

یکی از بخش های مهم در یک آزمایشگاه خوب، بخش ایمونولوژی می باشد. اما ایمونولوژی چیست؟ برای تشخیص کدام بیماری ها ایمونولوژی کاربرد دارد، آزمایشگاه سیمرغ در ادامه مطلب نکات مهمی را درباره ایمونولوژی بیان خواهد کرد.

ایمونولوژی-در-آزمایشگاه

بدن انسان برای مبارزه با بیماری ها یک سیستم پیچیده ایمنی دارد، اگرچه خود این سیستم مانند هرسیستم دیگری از بدن می تواند دچار اشکالات و ببماری هایی چون بیماری های نقص ایمنی ، آلرژی ها و اتوایمنی گردد. اما امروزه علم ایمونولوژی تلاش می کند راهکارهای جدیدی برای درمان بیماری ها با استفاده از مسیرهای طبیعی مرتبط با سیستم ایمنی به اجرا در آورد. درواقع ایمونولوژیستها معتقدند بسیاری از روش های درمانی متداول بدون در نظر گرفتن سیستم ایمنی بدن کارآیی لازم را ندارند .
با پیشرفت علم ایمونولوژی در ایران وقت آن رسیده که از دانش ایمونولوژی در جهت تشخیص و درمان بیماری ها استفاده گردد.

در این راستا آزمایشگاه سیمرغ به عنوان یک مرکز فوق تخصصی ایمونولوژی با همکاری متخصصین رشته های مختلف علوم پزشکی که راه کارهای ایمونولوژیک را بعنوان درمان بیماران خود بکار می برند برای اولین بار در ایران به مشاوره و درمان بیماران مختلف همچون مبتلایان به آلرژی،نقص ایمنی، بیماریهای خودایمنی، نازایی زنان و…. به روش ایمونولوژیک اقدام نموده است.

ایمونولوژی چه کاربردی دارد؟

از شاخه های مهم در زیست شناسی و علوم پزشکی ، ایمونولوژی می باشد. در ایمونولوژی سیستم ایمنی بدن مورد مطالعه قرار می گیرد.

ایمونولوژی جهت تولید واکسن، بیماری های خودایمنی، گروه های خونی و.. کاربرد دارد.

یک ایمونولوژیست در آزمایشگاه به عنوان متخصص بالینی، فرآیند تشخیص بیماری های سیستم ایمنی،آلرژی و.. را مدیریت می کند.

مقالات مفید:

شرایط آزمایش قند خون

از کجا بفهمیم کبد چرب داریم ؟

انواع آزمایشات آلرژی

انواع اختلال در ایمونولوژی

اختلال نقص ایمنی

بدن برای دفاع برعلیه میکروب ها در بدن دچار اختلال شده و سیستم ایمنی بدن دچار مشکل شده است. اما نقص سیستم ایمنی بدن به دو صورت مختلف است: یکی از آن ها از بدو تولد بوده  وکاملا ژنتیکی است. اما دسته ی دوم نقص سیستم ایمنی ثانویه است که بر اثر عفونت و یا ویروس های دیگر ایجاد می شود.

آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ، با استفاده از توان علمی و تجربه ی بلند مدت اساتید صاحب نظر روماتولوژی با مجموعه کاملی از تست های تشخیصی برای انواع آزمایشات را فراهم کرده است ،همچنین امکان تشخیص دقیق و به موقع برای این آزمایشگاه خوب در تهران وجود دارد و آماده ی همکاری با متخصصین در این زمینه می باشد. راه های ارتباطی با آزمایشگاه تشخیص پزشکی سیمرغ ۰۲۱-۶۶۴۲۶۸۹۱ می باشد، همچنین می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

آلرژی ها

سیستم ایمنی بدن در برابر برخی از مواد که بدون ضرر هستند، واکنش نشان داده و فرد دچار آلرژی شده است، بدین ترتیب به بافت های بدن آسیب وارد می شود.

بیماری های خود ایمنی

در این مواقع سیستم ایمنی بدن نمی تواند به خوبی عوامل میکروب و خارجی را تشخیص دهد بدین ترتیب به خود حمله کرده و بیماری هایی مانند : دیابت را پدید می آورد.

همانطور که گفته شد، عواملی همچون: انگل ها، باکتری، ویروس و.. ممکن است به بدن آسیب برسانند و زمانی که بتواند به بدن آسیب برسانند، بیمار مبتلا به بیماری و اختلال جدی خواهد شد، بنابراین یک ایمونولوژیست با آزمایشاتی دقیق می تواند تشخیصات لازم را بدهد تا روش درمانی باتوجه به عامل خارجی، درمان شود.

بدون نظر

درج دیدگاه شما

3 × 3 =